Kiedy byłem młody, poznałem wybitnego człowieka orkiestrę, który ukształtował moje podejście do elektroniki i zaraził pasją do wszystkiego co na prąd. Antoni potrafił z kilku wyciągniętych z kieszeni elementów zbudować na moich oczach odbiornik radiowy:) Z czasem zrozumiałem czym jest lampa, jak działa i jakie procesy w niej zachodzą. Pierwsze układy lampowe zacząłem składać całkiem amatorsko, to było jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Wróciłem do tego w 2011 r., kiedy poznałem Andrzeja, lokalnego melomana, który poprosił mnie o zbudowanie specjalnie dostosowanego dla jego preferencji wzmacniacza, a trzeba zaznaczyć, że jest to wytrawny słuchacz. Andrzej słyszy to, czego ludzie zazwyczaj nie słyszą. Pierwszy wzmacniacz po odsłuchach trzeba było przerobić, a właściwie wybudować od początku z nowymi założeniami konstrukcyjnymi.Po kolejnych testach znów odwracaliśmy świat do góry nogami. Konsultowaliśmy z Antonim założenia kolejnych modeli. Było to, tak na prawdę, budowanie wzmacniacza od początku. Po trzydziestej próbie przestałem liczyć kolejne. W pewnym sensie ten proces trwa do dziś a lampy mają przed nami jeszcze wiele tajemnic do odkrycia.

Dziś mogę się tylko cieszyć, że moje aplikacje lampowe są na bardzo wysokim poziomie – potwierdzają to użytkownicy, porównując je do najlepszych sprzętów hi-endowych.

Tomasz Janiszewski

Citrone to manufaktura, dla której najmniejszy element toru audio ma znaczenie.
Opracowaliśmy kompleksowe rozwiązania, ponieważ wiemy, że wszystkie elementy wpływają na dźwięk:
sprzęt, akustyka, kable, zasilanie, dopasowanie impedancyjne, transport cyfrowy… można wymieniać bez końca. Wszystko po to, aby jakość odsłuchu była na najwyższym poziomie.

W aplikacjach audio najważniejsze są założenia oraz przełożenie ich na praktykę. Znamy się na tym. Mamy własne sprawdzone rozwiązania. Robimy aplikacje audio dla audiofili, studiów nagraniowych oraz indywidualne konstrukcje. Nasze urządzenia znajdują się w systemach odtwarzających, emisyjnych i rejestrujących. Citrone wraz z Leszkiem Ogonowski wypracowało nowa jakość transformatorów sygnałowych głośnikowych oraz zasilających. Nasze rozwiązanie aplikujemy w sprzętach Khozmo Acustic. Produkujemy wysokiej klasy okablowanie audio.